ubezpieczenia kielce41 343 17 68, kom: 507 124 700 ubezpieczenia samochodu kielcebiuro@lidercu.pl

SZKODA KOMUNIKACYJNA : Stłuczka może się przytrafić nawet najbardziej wytrawnemu kierowcy. Spowodować ją mogą bowiem inni uczestnicy ruchu drogowego. Zawsze jest to sytuacja nieprzyjemna i stresująca. Warto więc być na nią przygotowanym i przed wyruszeniem w trasę zadać sobie kilka pytań:

 • jak opisać ubezpieczycielowi przebieg ewentualnego zdarzenia?
 • jak się porozumieć ze sprawcą, który nie mówi po polsku?
 • jak zgłosić kolizję, do której doszło za granicą?

Jeżeli do wypadku doszło w Polsce i nikt w nim nie ucierpiał, nie jest wymagana interwencja policji. Należy zatem sporządzić ze sprawcą oświadczenie o okolicznościach zdarzenia.

Co innego, jeśli do zdarzenia doszło na drodze w innym kraju. Są kraje, w których do każdej stłuczki potrzebne jest wezwanie patrolu, jednak w większości państw UE nie jest to konieczne.

Niezależnie od tego, gdzie doszło do zdarzenia, do opisania jego przebiegu bardzo przydatny jest udostępniony poniżej druk Wspólnego Oświadczenia o Zdarzeniu Drogowym. Z jego pomocą obaj uczestnicy mogą przedstawić okoliczności i potwierdzić je własnoręcznymi podpisami.

Formularz jest uniwersalny. Przygotowany został w dwóch językach: polskim i angielskim. Umożliwia uczestnikom zdarzenia przedstawienie swoich wersji.
Przydatne będzie także zdjęcie pojazdu sprawcy, na którym widoczne będą tablice rejestracyjne oraz dokumentów ubezpieczenia.

Pliki do pobrania :

1. Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym – wersja polska 
2. Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym – wersja polsko-angielska 

 

Poniżej standardowe sposoby zgłaszania szkód w poszczególnych zakładach ubezpieczeń. 

ubezpieczenia kielce

 

hestia ubezpieczenia 

 

 • Telefoniczne zgłoszenie szkody – nr tel. 801 107 107 (z telefonu stacjonarnego), oraz 58 / 555 55 55 (z telefonu komórkowego)
 • Zgłoszenie szkody za pośrednictwem formularza internetowego: https://www.ergohestia.pl/pomoc/formularze/

 

compensa ubezpieczenia 

Zobacz schemat likwidacji szkody komunikacyjnej

 allianz ubezpieczenia

 

 • Telefonicznie MOJA INFOLINIA: 801 107 108 (z telefonu stacjonarnego) lub 58 / 555 6 222 (z telefonu komórkowego)
 • Formularz internetowy: https://www.mtu.pl/likwidacja-szkod/
 • Za pośrednictwem e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

interrisk ubezpieczenia

 uniqa ubezpieczenia 

Zgłoś szkodę za pomocą strony internetowej: 

 • http://www.uniqa.pl/home/04_Strefa_Klienta/02_Elektroniczne_zgloszenie_szkody/index.php
 • lub zadzwoń do Centrum Pomocy Grupy UNIQA 801 597 597 lub 42 / 66 66 500 (numer dla tel. kom.) - Serwis przyjmowania zgłoszeń szkód czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 19.00. Po godz. 19.00 istnieje możliwość pozostawienia wiadomości na poczcie głosowej. Serwis przyjmowania zgłoszenia szkód Assistance czynny jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

 proama ubezpieczenia 

 • Skontaktuj się z Działem Likwidacji Szkód Ogólnopolskiego Oddziału Obsługi Klienta pod numerem 815 815 815 i wybierz na klawiaturze Twojego telefonu numer 1 (opłata wg taryf operatorów za połączenia na numer stacjonarny) pon-pt 8.00 – 20.00, sobota 9.00 – 17.00
 • Assistance 815 815 815  czynne non stop

 

liberty direct ubezpieczenia kielce 

 • Zgłoszenie szkody pod numerem (+48) 22 589 95 21, e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.